زبان اسپانیایی (Prisma)

زبان اسپانیایی (Prisma)
17اردیبهشت

زبان اسپانیایی (Prisma)

متد پریسما، متد تایید شده توسط موسسه سروانتس اسپانیا و پر استفاده ترین متد  تدریس زبان اسپانیایی است که مطابق با استاندارد های اموزشی اتحادیه اروپا در اقصی نقاط جهان و همچنین در کشور اسپانیا به مشتاقان یادگیری این زبان عرضه میشود.

پریسمای جدید یک دوره زبان اسپانیایی است که برای 6 سطح مختلف برنامه ریزی شده است و هدف آن برقراری ارتباط می باشد. جهت گیری اصلی این کتاب عملی است تا تئوری، محور آن دانشجوست و هدف آن ارتقا دادن یادگیری زبان، برای برقراری ارتباط به اسپانیایی در داخل و خارج از کلاس درس می باشد.

این دوره تحول یافته ی دوره سابق، یعنی Prisma است که محتوای آن دوباره سازمان بندی شده است و متن های و فعالیت هایش به روزرسانی شده است. نکته مثبت دیگر این که در این دوره از آخرین متدهای آموزشی استفاده شده است و ابزارهای جدید تعاملی و چندرسانه ای به آن اضافه گردیده است که این تغییرات، امتیاز مثبت دیگری است در روند یادگیری و آموزش زبان اسپانیایی برای داخل و خارج از کلاس درس.

6 سطح این دوره به این ترتیب می باشد:

    سطح A1 (گسترده ترین کتاب این دوره)

    سطح A2

    سطح B1

    سطحB2

    سطح C1

    سطح C2

کتاب پریسمای جدید در سطح اول برای استوار ساختن و بهبود بخشیدن یادگیری زبان است و این امر از طریق فعالیت هایی که موارد زیر را تمرین می کنند، صورت می پذیرد:

    فهم و درک شنیداری و گفتاری

    بیان شفاهی و نوستاری

    عناصر زبان شناختی و واژگان

در این کتاب همچنین هر درس بخش جداگانه ای دارد که مختص به آماده سازی برای آزمون DELE می باشد، به نحوی که زبان آموز بتواند تمرین های مختلفی از هر بخش آزمون داشته باشد و به نوعی از خود یک آزمون واقعی به عمل آورد.

در پایان کتاب یک دانشجو قادر خواهد بود:

خود و دیگران را معرفی کند و راجع به ویژگی های خود و اطرافیان حرف بزند. نیاز هایش را بیان کند و در باره کارهایی که لازم است انجام دهد صحبت کند.میتواند محیط اطراف را به سادگی توصیف کند. میتواند موافقت و مخالفت خود را در قالب مکالمات ساده بیان کند و به سوالاتی از این دست پاسخ دهد و علاقمندی ها و ترجیحاتش را بیان کند. دستورات ساده بدهد. در حیطه نوشتن، زبان آموز خواهد توانست متن های ساده و کوتاه بنویسد و نامه نگاری های ابتدایی انجام دهد و فرم ها و پرسشنامه های عمومی را پر کند.

پس از کتاب دوم زبان اموز قادر خواهد بود:

پیام ها و متون اسپانیایی سطح متوسط را بخواند ومهارت این را خواهد داشت که اطلاعات این متون را درک و تحلیل کند.

به طور کامل کار کرد زمانهای مختلف افعال را یاد خواهد گرفت و خواهد توانست از آنها در موقعیت مناسب استفاده کند.

زبان آموز همچنین قادر خواهد بود با تکیه بر توانایی خود در مکالمات شرکت نماید و متناسب با صحبتهای مخاطب واکنش نشان دهد.

می تواند در باره ی شرایط زندگی خود و خانوده اش و همچینین محیط پیرامونش صحبت کند. و همچینین می تواند متن و پیام های کوتاه بنویسد و در آنها نیازهای فوریش را بیان کند. به علاوه قادر خواهد بود نامه های شخصی بنویسد، داستان های کوتاه را روایت کند یا بنویسد و یک گفتگوی منطقی را دنبال کند.

نکته آخر اینکه، همه این اهداف تبدیل به واقعیت نخواهند شد مگر با شرکت فعال و همکاری گروهی دانش آموزان در فرایند تدریس علاوه بر تمرین و ممارست خارج از کلاس.

نظرات

آخرین دوره ها

زبان انگلیسی نوجوانان رده دوم

زبان انگلیسی نوجوانان رده دوم

دوره ي آموزشي جوانان دوره اي است متناسب با سنين جوانان تا16 سال، اين دوره ي آمريكايي چهار مهارت زبان (Listeni...

زبان انگلیسی نوجوانان رده اول

زبان انگلیسی نوجوانان رده اول

مجموعه کتاب‌های جذاب و کاربردی Family & Friends(2nd edition) که یکی از متد‌های قوی در آموزش زبان کودکان به شما...

زبان انگلیسی(کودکان)

زبان انگلیسی(کودکان)

کتاب های آموزشی First Friends، دوره سه سطحی برای زبان آموزان مبتدی است که یادگیری زبان انگلیسی و الفبای لاتین ...